Під товщею льоду в Антарктиді знайшли невідомих тварин: вони обліпили кругляк – фото

Під шельфових льодовиком Фільхнера в Антарктиді міжнародна група вчених знайшла організми, які поки не можуть класифікувати. Про відкриття повідомив сьогодні журнал Frontiers in Marine Science.

Вивчення шельфових льодовиків утруднено: для цього потрібно бурити масивну товщу льоду, що пов'язане з великими фінансовими витратами і зусиллями. Коли Британська антарктична служба натрапила на кругляк в стовбурі свердловини, то вирішила його обстежити камерою.

Джерело

Дослідники помітили незвичайних істот на глибині близько кілометра: ті "обжили" великий камінь, який потрапив під бур. Візуально вони нагадували губок - придонні організми, які фільтрують з води поживні речовини.

Натисніть, щоб збільшити

Звідки ці істоти беруть їжу, вчені поки не з'ясували: це жива спільнота знаходиться десь між 625 і 1500 км від найближчого регіону фотосинтезу. "Як ці тварини туди потрапили? Ми ще не знаємо, звідки надходить їжа і як часто вони годуються", - розводять руками автори публікації.

Це перший зареєстрований наукою бентосной співтовариство на твердому субстраті глибоко під льодовиком Антарктики. Раніше в таких місцях виявляли тільки рухомих невеликих істот, які активно шукають їжу: криль, черв'яків, дрібних риб.

  • У Каліфорнійській затоці  виявили глибоководних бактерій, які "їдять"  етан з геотермальних джерел.
  • Вчені показали, що деякі мікроби можуть вижити і пристосуватися до життя в умовах атмосфери, яка  за складом нагадує речовина Юпітера .
  • На дні океану знайшли "сплячих" мікробів - їм 100 млн років. Вони ожили і розмножуються .
  • Вчені пишуть про "подвиги" на мікрорівні:  вбиває бактерії "кричать" сусідам  про небезпеку.
  • Скільки отримують українські полярники : зарплату їм підвищили вперше за 20 років.
  • Було 36 судів, зараз - 0 . Українські вчені пригледіли корабель, просять купити для науки.
  • Восени 2020 року в загадковому озері Схід під льодом товщиною 4 км виявили новий вид мікробів .